Mehmet Emin DİNÇ

Yönetim Kurulu Üyesi & Kurucu

1973 yılında Batman’da dünyaya gözlerini açan Mehmet Emin Dinç, genç yaşlarda iş hayatına atılarak ilk olarak bir aile şirketi olan Dinçler Petrol Nakliyat İnşaat LTD. ŞTİ. firmasını kurdu.

1995 yılında dünya evine giren Dinç 4 çocuk babasıdır.

Zamanla başarılarına başarı ekleyen Mehmet Emin Dinç 1998 yılında Aydın’ın öncü firmalarından olan Sel Madencilik firmasını Dinçler Grup ile birleştirdi. 

“Madencilik, İnşaat, Petrol, Lojistik, Sağlık ve AVM sektörlerine hizmet vererek bulunduğumuz bölgenin ve ülkemizin çıkarları doğrultusunda, istihdam, üretim ve ihracata fayda sağlayacak her türlü yatırımın öncüsü olacak şekilde Daima İleri sloganımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz.”

Sel Madencilik

Sel Madencilik, Türkiye madencilik sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak doğal kaynakları işleyerek sanayiye değer katan bir şirkettir. 1998 yılında kurulan firmamız, zengin feldspat ve kuvars maden rezervleriyle doğanın sunduğu bu değerli hammaddeleri çevreye zarar vermeden işlemek ve endüstriye sunmak konusundaki uzmanlığını kanıtlamıştır.

Sel Madencilik, Yatağan, Söke, Karpuzlu ve diğer bölgelerdeki üretim tesisleriyle Türkiye’nin madencilik sektöründeki önemli oyuncularından biri olarak büyümeye devam ediyor. Doğadan sanata uzanan bu hikayeye katılmaktan gurur duyuyoruz.